Ecce Homo 19 – Domnul Focului
12 august 2010 147 comentarii
omul va supravietui, mai mult, va invinge
12 august 2010 de Edmond Constantinescu 147 comentarii
Filed under Video
Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.
Sunt necenzurate postari cu insulte grosolane ca cea cu nr 16. Edi, imi pierd stima pt tine cu mizeriile care le lasi in formul tau. Administratorul te reprezinta si n-arata nimic din etica despre care vorbesti.
George,
Daca vine la tine acasa cineva si injura grosolan, esti tu responsabil pentru injuratura lui? Iar daca un „prieten” isi pierde stima pentru tine din aceasta cauza, crezi ca ai pierdut mare lucru?…
Ianis datele postate pe site pentru administratori si identificare sunt private. Nu mai face pe desteptul si studiaza legile.
George
Poate ca insultele respective aduc bani pe net, in vreun program de colectare, who knows?
Anubis
datele ce pot fi gasite cu google nu sunt private. In plus, gandeste-te ca traim in secolul Wikileaks
Ca nu ai inteles la ce ma refer e clar. Intreaba un administrator de sistem si poate o sa intelegi. Daca nu iti desenez.
Ianis, iti sugerez sa te potolesti si sa nu mai bagi date personale pe site. In caz contrar, o sa fii vizitat personal indiferent unde locuiesti si o sa-ti cam iasa pe nas joaca asta.
Caut pe net cu google de juma de ora date despre Anubis ni nu am gasit nimic personal de el.
Mai gandeste-te….. KMLeonul iti poate oferi si surprize neplacute ….
Honeur et fidelite!
Ianis’ IP: 79.114.63.146
IP Address City: Timisoara, Romania
use http://www.ipaddresslocation.org to track his address.
Anubis, stay calm…administratorii de sistem se ocupa de….sisteme. Nu confunda oxigen2 cu steam
KML, probabil ca ar trebui sa iei ceva lectii de google seeking de la CJ. Garantez ca te face expert. Putem comunica si fara amenintarile haiducesti. Serios.
BTW, ma gasesti pe chat, vezi linkul din antet. Asta ca sa incheiem cu offtopicareala
Wikileaks
thanks, aproape la tinta. See? No secret on the web 🙂 (btw, ala e ip-ul de acum 2 saptamani….dar esti pe aproape)
Yeah…. si totusi nu aveai dreptul dvdv etic. Cand cineva scriue sub numele sau, da….
Ce noroc pe mine ca am cativa amici la fostul doisiunsfert. Asa macar pot echilibra situatzia.
Cand mai faceti chestii de astea o sa incep sa ma distrez si eu ca si voi. Si la urma o sa radem bine.
Numai ca eu o sa stiu si ce-ati papat cu o zi inainte . Sa vezi ce-o sa ne mai distram.
Mie nu-mi place sa umblu cu amenintari. Prefer actiunea. Cine se joca cu noroi, sa nu se mire daca se murdareste pe maini.
Ce coincidenta. Si eu am niste amici pe acolo. Sa vedem acum daca doisiunsfert TM sunt mai smecheri decat doisiunsfert HD.
Uite ce face caldura din noi. Se vede ca edi nu ne-a mai aruncat nici un os de ros
Your comment 😀
Is amici ma, si colaboreaza fain in timp ce noi ne spargem capetele p’aici. Salutari baietzilor de la urechea si timpanul.
Mie-mi plac emisiunile lui Edi. Am de invatat de la el. Distractia de pe forum e…can can.
In fond, batem apa-n piua cu maruntisuri cand ar fi multe alte chestii interesante de discutat.
Arza-ne-ar focu’
Daca va fi sters si acest mesaj, va fi al 3-lea in a row. Ciudata cenzura aveti fr Edi! Cine are o parere mai nunatata decat dv ori e injurat ca la usa cortului, ori i se sterg mesajele.
Etic, n-am ce zice…
Da, daca cineva injura in casa mea si nu reactionez, nu-l dau afara sau nu-l cenzurez macar, inseamna ca acele injuraturi ma reprezinta din moment ce le accept… in insasi casa mea.
Edi, aveam alta parere despre tine pana la acest oxigen2.
George, nu ti-a sters nimeni nici un mesaj.
Forumul acesta nu este casa lui Edi, este un spatiu virtual de prezentare a unor informatii. Exista un regulament general. Te invit sa il citesti: http://www.oxigen2.net/regulament/
„George” = Florin G. Laiu
undercover name here, with another IP address and a fictive email address.
George,
Foarte bine. Deci il dai afara din casa ta pe cel care injura fiinda nu te reprezinta. Dar daca vine altul si spune niste idei tampite, plus vorbe si jigniri impotriva ta insuti, ce faci cu el? Il dai si pe ala afara? Sau ala poate ramane ca te reprezinta?…
Arius, e vorba de limitele decentei. Pareri disconante pot fi, dar omul decent si principial nu-si apara punctul de vedere injurand cum fac fanii abjecti de-ai lui Edi pe aici sub acoperirea anonimatului. Va asigur ca nu sunt Florin Laiu si nici vreun familiar sau student de-al dansului. The same goes for Aurel Ionica, alt om valoros care ii da clasa pe alocuri lui Edi. Ca si Luchian, de multe ori ii dau clasa lui Edi prin valoarea si greutatea argumentelor.
Edi e bun daca-l iei cu sare, cu rezerve pt firea sa sarcastica, adolescentin rebela si exacerbat de individualista.
Aoleo.. C,J, a iesit din sabat si trecut la treaba-atac, restul oligrofrenilor, impotentilor (intelectual) l-au calcat… io nu am nici o treaba cu porcu si sabatul, nu mis ovrei taiat la preput imprejur, C.J o zice pe direct, io cu perdea,
– mai CJ, tu ori esti ovrei din ala a-la Birilic ori esti Bocaneanu, din douo una!
Am vrut si io sa ma asucnd in sabatu adventisitilor judaizati, ca sa-i pun in ceata pe aia de îi bestelesti tu, si bine faci! Io mis idiot ca nu-i bag unde trebuie… uite ma si tu,
un pervers ieri suduia una, azi alta vopsea isi puse pe el, si, javra asta mai gavareste si de Dumnezeu, care sa fie oare acel zeu.. ce il amesteca cu Dumnezeu? I-a baga-le tu o cântare cum sti numa tu sa o bagi pe acilea si curaj ai bre,,, io nu prea am asa curaj…
Domnule Octavian Mihaescu, folosind cuvintele astea, oare cu ce va deosebiti de cei pe care ii ironizati aici?
Inteleg ca in Germania e inca la moda antisemitismul si sovinismul, pe forum insa ar fi bine sa il pastrati pentru domnia voastra…
Oare, daca noi am posta pe blogul mariei tale mesaje asa cum ne oferi aici, ar fi primite?
ianis,
Eu nu stiu cine esti dar am impresia ca intre gunoaiele care s-au adunat in jurul lui Edi esti o persoana serioasa care ai cele mai bune intentii si in mod sincer vrei sa-l ajuti pe Edi. Patratul meu rational (sa nu ma intrebi ce timpenie este aia) imi spune ca acest Biserica azi nu este cine crezi mata ci este acest CJ. Am impresia ca subestimati cunosctintele lui de internet. In niste emailuri pe care el mi le-a trimis dupa ce am aparut la primele emisiuni cu Marius el semna George Gisca si un timp chiar semna pe forum cu George. Desigur, asta nu inseamna ca acesta este numele lui real. Ceea ce am impresia ca nu realizati este ca el isi bate joc de voi si in special de Edi pe care il considera un fraer sau in cel mai bun caz un naiv. Chiar nu realizati ca el v-a furat “show”-ul asa ca vedeta voastra nu este Edi ci este el? Motivul pentru care nu ma suporta este pentru ca eu am fost primul care i-am dat peste bot si cu mine nu si-a putut face jocul iar pe Marius nu-l inghite deoarece Marius nu i-a acceptat magariile.
ianis,
Daca chiar vrei sa-ti dau un argument de ce nu cred ca Biserica azi este Octavian Mihaescu, este ca eu m-am uitat pe website-ul lui si desi este in germana, spune ca acest Octavian Mihaescu este din Caracal, adica in Oltenia de unde sunt si eu. Oltenii nu vorbesc cu “io.” Daca acest Octavian Mihaescu vrea sa-si schimbe accentul ca sa nu fie identificat, nu-si afisa poza acolo. Mai mult, acest CJ a comentat el insusi folosind poza lui Florin Laiu, deci asta este suficient ca sa-l demaste deoarece nu cred ca stii pe altii sa fi facut asa ceva. Eu stiu ca voua si lui Edi vi se face lehamite de patratul meu, dar eu vreau sa va ajut.
#39 aurel ionica (1)
asta pt că nu v-aţi rugat înainte,frate profesor! dak aţi fi avut credinţă cât un grăunte de muştar aţi fi ştiut! ie unii domne care-n loc să se roage la domnu dumnezeu pt înţelepciune, se bazează mai degrabă pe propia lor minte, pe logică sau pe tot felu de obiecte geometrice ) gen patratu raţional cu patru sau mai multe laturi – de la 4 în sus până la plus infinit, da sa ştiţi că aştia nu va scăpa nepedepsiţi până la urmă :rotfl:
tot aşa a venit şi ăia la dl iuda „că vedem bine că dvs sunteţi cea mai serioasă persoană dintre gunaiele alea”, ehe dle, ie vechi tacticile astea de recrutare, le folosea tot timpu băieţii aia cu ochii albaştri de la băneasa, da se pare că aveţi ceva iesperienţă-n domeniu, vă pricepeţi nu glumă, aveţi memorie bună, nu prea aţi uitat nimik, felicitări! :laugh: 😀
cum îl ajută dl duhu sfânt pe dl dumnezeu, nu? dle, cum se vede imediat bias-u din gândirea dtale deformată de mema aia trinitară atât de răspândită! da de ce crezi dle ca domnu ieddie are nevoie neapărat de ajutor? ce te-ai gândit dta, ia că poate se iveşte ocazia să mă bag şi io să dau o mâna d-aia pretenească d-ajutor, ă? :silly:
#39 aurel ionică (2)
nu, da am subestimat cunoştiinţele dvs de internet! am uitat ca dvs lucraţi şi cu pătraru şi prin credinţă; ne cerem scuze şi promitem că nu mai facem! :idk:
da, şi? ce-i cu asta? vă prindeţi cam greu, vă pică cam greu fisa (pardon, stânca!), gâsca ierai chiar dta! prietenii ştie de ce! uite cum facem dle, vorbim noi cu dl george, sş-ţi trimită şi dtale pozele alea cu iel în pantaloni scurţi, ie şi din faţă şi din profil, să vezi şi dta ce picioare antrenate are, ie ok? tot p-adresa aia, da? 😀
asta tot cu pătratu aţi dedus-o nu? f performantă scula aia! ia vedeţi nu vă daţi seama şi de vârsta, greutate, perimetru la talie, ştiţi chestii d-astea intresante; şi ce credeţi are şi chelie dl george? da să ne ziceţi înainte să trimită pozele alea cu iel! :beauty:
vă mulţumim mult că ne-aţi pus în gardă cu privire la adevăratele lui intenţii, asta tot cu pătratu aţi descoperit-o, nu? ie uimitor ce poa să facă pătratu ăsta din mintea la un om obijnuit, dak mai ie şi profesor omu ăla, atunciea chiar are randament maxim! nici nu ştiţi cât vă suntem de recunoscători! chiar ne întrebăm dak pătratu ăsta nu ie cumva un fel de concentrat de darurile duhului, pe care l-a revărsat dl dumnezeu peste biserica sa în zilele din urmă, deşi până-n prezent doar peste servu lui, dom profesoru!!! :ghost:
#39 aurel ionica (3)
dle, trebuie să vă reamintim că invidia ie unu din alea şapte păcate care duce la moarte; d-aia nu mai poţi dta să stai liniştit că nu ieşti dta vedeta noastră,ă? roade rău treaba asta! n-ai nicio şansă dle, nici cu pătratu nici cu soliile astea de avertizare, deşi tre să recunoaştem că dta faci mai bună treabă cu pătratu chiar şi decât regretata soră white cu spiritu profetic, sigur pătratu ăsta ie adevăr prezent şi se-ncadrează cu lejeritate la îintruchiparea modernă şi contemporană de la profeţia lu dl dumnezeu prin gura la servu său dl ioiel când zice că-n zilele din umă o să toarne din duhu său peste toată lumea; nu credeţi c-ar fi bine să scrieţi şi-o carte cu toate mărturiile astea?
aoleo dom profesor! se uită lumea la dvs! i-aţi dat peste bot, ă? ie ca-n cânticu ăla: „nu contează, jan boxează, şi janeta ripostează, nu loveşte ci primeşte”! se pare că profesorii are bătaia-n sânge! amândoi bate şi se laudă că bate lumea pe saituri şi pe la biserică! ce rugăminte am avea, să ne ziceţi şi nouă în ce rundă ziceţi că l-aţi trimis la podea pe dl clovnu! nu ştiam de ce în pozele de la iel, dl clovnu are muianu unflat, se vede c-aveţi mână grea! da de ce avem impresia ca dvs nu prea-l înghiţiţi şi peste tot pe unde postaţi simţiţi nevoia să pomeniţi de iel mereu numai de bine? cereţi-i pozele alea totuşi, da repede, până nu ise dezumlă bote, că pe urmă nu se mai observă cu ochiu liber!!! :chic:
„Marius nu i-a acceptat magariile”
de unde am plecat si unde am ajuns….. :laugh:
acu is curios…..care sunt magariile?
Lucru` cel mai bun la molecula asta de Oxigen e libera exprimare. Cred ca primim si un bonus de la profesorii care stiu sa puna paie pe focul dragostei fratesti. :inlove: :inlove:
Domnule Aurel Ionica, credeti-ma ca stiu ce spun. Informatiile pe care le am nu le datorez vreunui patrat logic (unavailable for me for the moment) ci unor unelte specifice cautarii de informatii pe internet. Poate ca v-a dus de nas prin schimbarea accentului…
Uite dom’le unde duce revolutia agrara :-)) :-)) :-))
CJ,
Mare dreptate ai cand spui asta. Si eu am fost naiv si prost, si am pierdut mult din cauza asta. Tendinta este sa devi paranoic, dar nici asta nu este o solutie. Paranoia te orbeste, si sunt unii care stiu sa exploateze si paranoia.
Domnule prf A Ionica ,
Daca oxigen 2 tot e o lada de gunoi dupa inalta dumneavoastra parere exprimata clar aici cat si pe forumul O&P, ce mai cautati in ea ?
Explicati-mi si mie ca nu pricep !
Stimate Domnule Aurel Ionica,
nu va faceti probleme, identificarea cu precizie a orcarui individ ce atinge virtualul este la indemâna orcarui adimistrator de site daca este perfromant, adica si-a bagat lovele ptr acele programe care iti ofera locatia celui care posteaza pe blog, deic, pâna si blogurile astea amârâte, ieftine ca braga au astfel de programte intergrate daramite un site cum este cel de fata (profesionist). Prin urmare tovaraselul se umfla si el in pene vrând sa-si arate niste muschi umflati cu spanac, sa inoculeze teama , de parca mie imi este teama a-mi declina identitatea, nu domnule Ionica, nu am ce ascunde, imi asum responsablitiatea vorbelor mele.
Faptul ca tovaraselul asta vede antisemitism in postarea aceia dovedeste gradul sau de inteligenta, nu de destaptaciune, pe asta o are din belsug, dar si de misiune ce o indeplineste, orce om cu o minima cultura mirosea ca acolo era vorba de Tache, Ianche si Kadâr. In fine il las in plata minti sale sa debiteze ce vrea. Este evident ca omul este adimistratorul acestui site ori un tovaras pus verifica, desi, acesti agenti ai politiei nu prea se lasa giniti de totii oligrofreni, isi fac treaba lor cu lejeritate. Cel mai nasol segment ce trebuie pus la zid, ginit la timp, azvârlit fara mila, este componentul activistilor unor oengeuri (dusmane biserici) ce au misiunea mentine in orce grup, mai ales religios o stare de tensiune, intimidare , compromitere a religiei, din pacate in aceasta hora isi baga nasul si cei care sunt pusi apara sistemul, cazul de fata adventist, eu ma refer la nick-uri, nu la identitati reale cum sunteti dvs, ori dl Laiul.
Un fundamentalist nu este pericol deoarece isi apara convingerile si cel mai adesea il apara pe Hristos fie si din perspectiva gresita, acestia se mântuie fara doar si poate, dar le plâng de mila liberalilor care nu doar ca lovesc fara mila in acest sarmani cu duhul, dar sinceri si curati la inima, ce in adevar au un ideal, pe când ceilanti nu au asa ceva, singura lor placere este sa distruga cu sadism, motiv ptr care am si avertizat pe acest site sa fie cu bagare de seama a nu azvârli odata cu apa si pruncul, cea ce tind sa cred ca se va si întâmpla, cel putin postarile multora imi releva ca ei nu au nimic cu adventismul, desi sunt vopsiti in adventisti ci cu alte curente ce au primit misiunea distruge.
Eu nu am simpatie fata de nimeni, nici fata de dvs, insa va asigur de respectele mele , eu nu cred ca am diabolizat pe cineva, nici nu am suduit, nu ma ascund sub anonimat ca sa distrug bruma de credinta a unor copilasi neîntarcati… fiecare om se alfa la stadiu sau de evolutie spirituala, fundamentalismul nu este atât de negru cum il prezinta tovarasi progresisti, fundamnetalismul este stringent necesar orcarei religi, parca stiam ca este fundamnetul ci nu fantismul cu care se confunda, la fel cum confunda oligrofreni antievreismul cu antisemitismul. Daca fundamentul este Sfânta Treime el nu poate fi atacat, la acesta nu se face nici un compromis, sigur, nu se da nici cu bâta in capul ateilor ori altor indivizi ce au alte convingeri. Atacarea violenta a fundamentului este marea eroare ce o comit crestini zisi reformatori-liberali, odata abrogat nu mai ai voie predica fundamnetul religiei tale, avem numeorase dovezi in tarile zise democratice unde preoti, predicatori sunt arestati daca predica la amvon, deci in biserica, anumite pasaje -fudnament a crestinismului. De 100 ori sunt mai de respectat fundamnetalisti decât liberali care nu sunt curati nici la minte, nici la inima si nici trup.
ma voi retrage de pe siturile dvs, nu am absolut nimic de impartit cu adventismul, nu este treaba mea sa-mi bag nasul in ograda dânsilor, cred ca am comis o mare greseala aterizând pe aceste situri, era mai bine sa le urmaresc din umbra cum am facut-o pâna nu de mult, deh.. m-a frecat degetele sa-mi bag nasul…
Cer scuze ptr deranj, va multumesc ptr gazduire.
Doamne ajuta! /celor cu inima curata/
George,
Limitele decentei difera de la individ la individ. De asta nu e normal ca cineva sa-si impuna propriile linite ale decentei pe un site liber.
Asa cum tu spui despre Edi ca „Edi e bun daca-l iei cu sare, cu rezerve pt firea sa sarcastica, adolescentin rebela si exacerbat de individualista”, tot asa e si cu comentariile pe care le citesti pe site. Nu trebuie sa le inghiti pe toate exact asa cum sunt. Caci unele contin obscenitati ori injuraturi iar altele ironii, jigniri si etichetari etc. Foloseste-ti propria limita a decentei si ti-ai rezolvat problema.
Cred ca esti o persoana matura si poti sa-ti porti singur de grija cand intri pe un site in care intri in contact cu oameni din diferite medii cu diferite limite ale decentei…!
Admin,
Din cate stie este imposibil dpdv tehnic sa elimini orice aparitie a unor cuvinte obscene ori injuraturi, ca sa nu mai spun despre ironii, blesteme si etichetari etc.
Totusi, pentru ca cei care au o mare sensibilitate la cuvinte obscene sa aiba din partea voastra un mic ajutor, ma intreb daca ar fi posibil ca acele posturi sa fie marcate intr-un anumit fel, ceva de genul „Atentie, acest mesaj contine cuvinte obscene!” asa ca cel care nu vrea sa citeasca obscenitati sa poata sari peste postul respectiv. Este metoda larg folosita a „bulinei rosii”. Ceva in genul asta. Ce zici?…
Mercenara, AI a vorbit de gunoaiele adunate in jurul lui Edi, nu de intreg forumul. Ce usor fortezi si cat de simplist vezi lucurile! Se poate ca Edi sa nu-i fi instigat pe acesti obsceni patetici, dar e vinovat ca nu-i cere administratorului sa cenzureze obscenitatile. Din respect fata de mine, nu mai spun fata de cele de sus, n-as permite ca cei care au pareri diferite sa-mi fie insultati in felul in care sunt insultate valori ale bisericii in acest forum poluat cu atatea mizerii.
Ca veni vorba de Administratie, administratia/moderatori sunt Ianis, skeptic, Fidiles Eduard, si eu.
Arius,
O sa vad ce pot face.
George,
Ai mentionat doua lucruri care nu sunt adevarate:
1. Ca ti sau sters posturi.
2. Ca nu sunt sterse obscenitatiile.
De fiecare data cand am observat o injuratura am sterso, dar nu sunt omniprezent.
Bai, ce te obsedeaza chestia asta. De o buna bucata de vreme n-a mai vorbit nimeni obscen. Tu nimic: Batman, Batman! Subiectul s-a dus. Ce mai vrei sa-l actualizezi? Nu vezi ca lucrurile se normalizeaza? Si atunci?
Comenteaza la subiect daca ai de comentat. Cat despre expresiile tale- gunoaie si valori ale bisericii… ma abtin. Ma abtin pentru ca mi-e lehamite sa lupt cu morile de vant.
Cu unul ca tine, mai ca-mi vine si mie sa devin obscen patetic. Lasa si matalutza insultele si n-o sa-ti bagam nimic prin gura. Urechile-s deja prea lungi si nu merita sa le amintesc.
Lasa-ne sa urmarim emisiunile si nu mai pune paie pe foc.
Vad ca nu am formatat textul corect, si il afisez din nou. Scuze.
Multumesc George, dar eu am precizat ca m-am adresat lui ianis si nu gunoaielor si am precizat ca il consider o persoana serioasa si bine intentionata:
Dar MERCENARA trebuia sa demonstreze ca am dreptate ca sunt gunoaie si ca nu sunt in stare nici sa citeasca. Cind Edi nu are nici o demnitate este normal sa ramina numai cu astfel de simpatizanti si sa-i piarda pe cei ca dvs. Multumesc pentru cuvintele de apreciere.
CJ,
sunt pe chat acuma (#oxigen2 pe undernet).
Arius,
Regulamentul se mai poate schimba pe viitor nici mie nu imi place cenzura, si cred ca putem ajunge la o solutie rationala.
George,
Daca acest forum e considerat de tine ,,poluat cu atatea mizerii,, esti liber sa nu-l accesezi .
Eu traiesc in aceasta lume plina de ,,mizerii,, si gasesc acest site ca fiind cu adevarat o gura de oxigen .
Dar nu e obligatoriu sa ai aceeasi parere ca mine .
Nu-ti convine , nu intri aici .
Simplu .
Nu simplist .
58 Aurel Ionica ,
Domnule profesor ,
Apreciati ca eu sunt un gunoi deoarece nici nu stiu sa citesc …
Ce sa spun …
Atata lipsa de delicatete intalnesc mai rar (si cand ma gandesc ca sunteti barbat , sunteti profesor , sunteti crestin …)
Eu am fost educata sa nu fiu atat de grosolana si sunt trista cand vad ca un profesor crestin ma eticehteaza astfel desi nici macar nu ma cunoaste .
E mai mult decat jenant domnule profesor .
Poate mai aveti un rest de bun simt si va cereti scuze in fata unei femei care nu v-a jignit cu nimic .
Dezavuez total afirmatiile lui Aurel Ionica de la #58.
Referitor la celelalte interventii ale sale, sunt cat se poate de uimit ca cineva care sustine ca revolutioneaza logica poate sa faca niste deductii firave precum cele demonstrate prin aplicarea patratului sau la unele situatii concrete ivite pe O2.
Te salutam si noi, Clovnule. Ne esti drag.
Bine ai venit Mercenaro. 🙂
Va salut si eu baieti !
aha.. bravo, ai zis adevarul, boul ala are aces la date putând localiza fiecare ascesare, pai atunci de ce pixeli mei se rupe in figuri pe aici cum ca are el programe, cunostinte lui peste prajit, si, ce fel de grup cu vâna in voi sunteti, (de boii miroitici poate), de va coborâti la un asemena nivel? Voi chair nu ati invatat legile internetului? Duceti-va la dracu daca habar nu aveti folosi si mai ales bun stimt.
Regret ca m-am oprit in ograda voastra, unul sa nu prind pe grupurile unde activez ca-l fac de comanda
Cu acest mesaj am pus capat dialogului cu voi!
Incep sa ne placa din ce in ce mai mult comentarile dvs, stimate domn Biserica azi. Aveti un limbaj protocolar de mare clasa si ne bucuram sa va avem printre noi. Spuneti-ne si noua pe unde activati ca sa va ajutam si acolo sa va dati in spectacol.
Nu uitati sa va luati :pill: la timp, sa va feriti cu :umbrella: de razele :sun: si sa umblati cu dictionarul in buzunar. Cand va maturizati, va asteptam bucurosi sa ne prezentati noi numere interesante din circul dumneavoastra.
Mergeti cu bine.
Echipa doctorilor si asistentelor.
„Ionica, poti sa-ti bagi engleza-n ***” postarea 16 dupa ce este cenzurata lasa mizerii de genul celei citate. Felicitari d-le Edi, etic, n-am ce zice…